Anasayfa
10 Ekim 2018 ( 998 izlenme )
Reklamlar

Hakkari'de bir İMAM'IN pkk'lı Teröristlerle yaşadığı Olay

PKK yol kontrolü yapıyor hakkari güzergahda 90 lı yılların başı.

Hakkari istikametinde ilerleyen bir yolcu otobüsünü durdurup, otobüsü boşaltın diyor elebaşı.

2 terorist ön ve arka kapıdan otobüsün içine girip otobüsü boşalt diye bağırıyor. Bir teröristte dışarda..

Öndeki terörist kimlik kontrolü var, çıkartın kimlikleri diyor.

Daha sonra otobüste asker polis memur bulamayınca birkaç slogan atıp, ziynet toplayıp kayboluyorlar.

Otobüste ki yolculardan biri istanbuldan bolgeye vekil imam olarak giden bir hoca,, daha yeni icazet almış..

Sakallı şalvarlı bir hoca efendi.

Otobüste kimliğini soran şahsa zazaca, al kimliğimi bak demiş..

İmamlık yapacağı ilçede göreve başlıyor. Günler sonra yatsı sonrası cami çıkışında, al kimliğimi dediği şahsı görüyor bir nalbur kepengini indirir halde, ve izliyor teröristi.

Terörist takip edildiğini anlıyor, hoca hemen kürtçe sesleniyor, bu sokakta cenaze var mı, ben imamim yasin okumaya geldim.. terörist yok burada taziye, diyor.. hoca geri dönüyor.

Ertesi gün bu terörist ve diğer terörist CAMİYE geliyorlar, hocanın arkasında saf tutuyorlar..

Namaz çıkışı hoca ile sohbet ediyorlar.. birazda HOCAYA gözdağı veriyorlar aba altından. ” burada t.c yok hoca, sakın ha kazayla gerillanın aleyhine konuşma, EZAN SESİ rahatsız ediyor, sabahları okuma , yat uyu, yıktırma camiyi bize” diyorlar.

Hoca Urfa’da ki akrabalarını arıyor, güvende değilim bana iki makine ayarlayın, diyor. Urfa dan iki tane makine getiriyor amcasının oğlu.

Hoca uyuyamıyor bir sonra ki gece.. sabah ezan okuma diye ikinci tehdidi aldı çünkü. lakin kanıtlayamıyor ..

Yatağından kalkıp o teröristin evinin önüne gidiyor hoca.. Tam eve yaklaşırken ters istikametten station bir RENO yanaşıyor,, hoca saklanıp izliyor..

Tehdit eden terörist, PKK kiyafeti ile araca biniyor ve hocanın önünden geçiyor araç…

Diğer iki kişi otobüste ki diğer teröristler.

Araç diğer sokağın sonunda duruyor bir kepeng sesi geliyor. Hoca hızlı adımlarla köşe başına varıp izliyor. Araca battaniyelere sarılı birşey yüklediklerini tespit ediyor. Battaniyede keleş, hoca mevzuyu uyanıyor..

Hoca acaba nereye saldıracak bunlar diye içinden geçiriyor.

Araç geri geri geliyor.. hoca hemen bir aracın arkasına saklanıyor.. teröristler araçtan inip bir binaya giriyor. Hoca kafasında planı hemen kuruyor. kendi deyimiyle ilahi bir ilham ile..

Sağa sola bakıyor kimse yok. Cebinden meyve çakısını çıkarıp tekere saplıyor.. ve hemen oradan uzaklaşıp cami cemaatinden olan bir amcanın evine giriyor.. Misafirlerim gelecek, arabanı ödünç verirmisin,, ve torosun anahtarini alip , ilçenin çıkışına doğru yola koyuluyor..

İlçe çıkışında bir kaç yolu gidip geldikten sonra bir sapakta station RENO yu yolun kenarına çekmiş halde görüyor. Lastik degiştiriyorlar. Yanaşıyor ve selam veriyor, yardım lazımmı diye de soruyor..

Tehdit eden pkk’lı, hemen tanıyor hocayı. küfrediyor hocaya, git, diyor..

Hoca,, yan koltukta ki silahını alıp, küfredeni vuruyor alnından,, ve sonra elinde bujon anahtarı olanı vuruyor. öteki kaçıyor arabanın arka tarafına, bagaji açmaya çalışırken, hoca arabadan silahı sıka sıka koşuyor. Ve 3. Teröristide vuruyor.. hemen bölgeden uzaklaşıyor.

Ertesi gün olay medyaya, örgüt içi hesaplaşma olarak yansıyor.

6 ay sonra başka bir PKK lı geliyor camiye,, hocaya para topla cemaatten, dağa erzak alacağız, yoksa CAMİNİ teravihde ateşe veririm, içinde cemaatle birlikte diyor..

Hoca parayı nereye getireyim diyor..

Şahıs, erzak al getir deyip listeyi veriyor. Hoca’da Cuma çıkışı cemaatten para topluyor. Bizim ki boş kolileri bagaja koyuyor bu sefer kendi yeni aldığı torosuna. Ve tarif edilen bölgeye gidiyor. Kolileri yavaşca bagajdan indiriyor.,

Eee..

Arka koltuktan da iki tane un ve şeker çuvalı indiriyor. Cebindende bir tomar para çıkarıp alenen sayıyor..

Bir kaç dakika sonra çalılıkların dibinden iki terörist beliriyor..

Aferin hoca , sen eski imamdan daha uzun yaşarsın ,.. diyor önde ki terörist..

Hoca soruyor, parayı hanginize takdim edeyim?

-hocaVer bana , dövizde olsun içinde haaaa,, diyor dalga geçer vari it oğlu..

Ve hoca cübbesini hafifçe aralayıp, SİLAHINI çekip, al sana para deyip vuruyor teröristi, indiriyor leşi yere..

Diğer terörist sırtında un çuvalı ile donup kalıyor. Sen hocasın, ADAM ÖLDÜRMEK en büyük günah vurma beni, diyor terörist..

Hoca , ADAMISIN LAN sen deyip, tek el ateş edip sağ gözünden vuruyor teröristi.

Sonra hemen bölgeden uzaklaşıyor.

Eve döndüğünde amcaoğlunu arıyor hoca, bana para lazımdı iki silahıda okuttum, müşterisi çok var burada, 5 silah daha getir diyor.

Ertesi gün olay gazetelere, örgüt içi infaz olarak yansıyor..

ZAZA hoca halen o bölgede.. En son EMEKLİ VAİZ dediler. Torosu ile hocalardan büyük bir ekip kurup geniş bölgede VAAZ verdiğini, ekibininde başka bölgelerde VAAZ verdiğini duymuştuk. Son durum ne bilmiyoruz. Şimdi doblosu varmış.

Çay ocağında eski bir köy korucusu anlatmıştı diyor üstad.. Korucu, hoca vurulduğunda evine alip tedavi etmiş….. Uzun bir süre , hocanın müridi olmuş.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'Fenerbahçeli yıldız G.Saray'a haber yolladı' Fransa sokaklarında pkk'lı teröristler görüntülendi Burası AKTÜTÜN ! Halk Asker birlikte Halay çekti Türkiye'nin konuştuğu kadın